[Skip to content]

Teams/Leagues

Provincial OYSL - '00 Boys 

Regional
CGSL - '99 Girls, '02 Girls

District
TDYSL - '02 Boys, '03 Boys, '03 Girls

Academy TDYSL - '04 Boys, '04 Girls, '05 Boys, '05 Girls, '06 Boys, '06 Girls, '07 Boys, '07 Girls, '08 Boys, '08 Girls

Select (Tournament Teams) - '99 Girls, '01 Boys, '01 Girls, '02 Boys, '02 Girls, '03 Boys, '03 Girls

Select (Festival Teams) - '04 Boys, '04 Girls, '05 Boys, '05 Girls, '06 Boys, '06 Girls, '07 Boys, '07 Girls, '08 Boys, '08 Girls

2012-13 Rep & Select Teams And Coaches


To contact any of the coaches or managers, please contact Chris Keem at Mooredale

 

Age Group

    

Birth Year

    

Program

     

 

Coach

     

Manager

u8 Boys

 

2005

 

Rep Development

 

 

TBA

 

Chris Keem

u8 Girls

 

2005

 

Rep Development

 

 

TBA

 

Chris Keem

u9 Boys

 

2004

 

Rep Development

 

 

TBA

 

Chris Keem

u9 Girls

 

2004

 

Rep Development

 

 

TBA

 

Chris Keem

u10 Boys

 

2003

 

Rep

 

 

Fernando Sofia

 

Heather McLean

u10 Boys

 

2003

 

Select

 

 

TBA

 

Carolyn MacBain

u10 Girls

 

2003

 

Rep

 

 

Graham Barwell

 

Tanya Newman

u10 Girls

 

2003

 

Select

 

 

TBA

 

Ryerson Symons

u11 Boys

 

2002

 

Rep

 

 

Alain Strati

 

Linda Considine

u11 Boys

 

2002

 

Select

 

 

TBA

 

Victoria Barton

u11 Girls

 

2002

 

Rep

 

 

Dino Matrogiannas

 

Martha Ainsley ; Fanny Lim

u11 Girls 

 

2002

 

Select

 

 

Aleco Borba

 

Shelley Mackie

u12 Boys

 

2001

 

Rep

 

 

Owen Rose

 

Scott Higgins ; Greg Milne

u12 Boys

 

2001

 

Select

 

 

 

 

Andrew Heintzman

u12 Girls

 

2001

 

Rep

 

 

 

 

Mary Yuan ; Lisa Casswell

u12 Girls

 

2001

 

Select

 

 

Michael Beckerman

 

Mary McPherson

u13 Boys Gold

 

2000

 

Rep

 

 

Rhys Day

 

David Berry

u13 Boys White

 

2000

 

Rep

 

 

Paul Okumu

 

Cedric St. Louis

u13 Girls

 

2000

 

Rep

 

 

 

 

Andrew Day

u14 Boys

 

1999

 

Rep

 

 

Rhys Day

 

Blake Hutchison ; Cicely Noronha

u14 Girls

 

1999

 

Rep

 

 

Dino Mastrogiannas

 

Sally Moyer Kent

u14 Girls

 

1999

 

Select

 

 

 

 

Heather Dryden

u17 Boys

 

1996

 

Rep

 

 

John Bradshaw

 

Jessica Chutter

u17 Girls

 

1996

 

Select

 

 

 

 

Marilyn Lee

Teams/Leagues

Provincial OYSL - '00 Boys 

Regional
CGSL - '99 Girls, '02 Girls

District
TDYSL - '02 Boys, '03 Boys, '03 Girls

Academy TDYSL - '04 Boys, '04 Girls, '05 Boys, '05 Girls, '06 Boys, '06 Girls, '07 Boys, '07 Girls, '08 Boys, '08 Girls

Select (Tournament Teams) - '99 Girls, '01 Boys, '01 Girls, '02 Boys, '02 Girls, '03 Boys, '03 Girls

Select (Festival Teams) - '04 Boys, '04 Girls, '05 Boys, '05 Girls, '06 Boys, '06 Girls, '07 Boys, '07 Girls, '08 Boys, '08 Girls